kontakt@cimentart.si
+386 40216770

Pogosta vprašanja

Microcement | Smooth cement > Pogosta vprašanja

Aplikacija

Da, katerega koli od različnih izdelkov CimentArt lahko nanesete na prostem, na stene, strope ali tla.

Izjema so nad tlakovanjem, kjer so temperature prenizke, pozimi in predvsem tam, kjer se sneg lahko nabira več dni (torej terase, ki so izpostavljene okolju in nimajo stropa ali pokrovov):

Ne priporočamo iz 2 razlogov: površine, kjer se bo nanašal Microcement, se zaradi temperaturnih sprememb dilatirajo in krčijo, zaradi tega obstaja možnost zloma in razpoke so lahko vidne na Microcementu.

Drugi razlog je ta, da se zadnja zaščitna plast poliuretanskega laka lahko prizadene ali celo poškoduje, če je večdnevna izpostavljenost snegu, ledu ali vodi.

Seveda lahko Microcement nanesemo na pult; pomembno je, da mora biti osnova, če je les ali DMF, popolnoma vodotesna. Če je pult sestavljen iz dveh delov (ker je njegova dolžina prevelika), naj bo spoj stabilen.

Marmor, kamen, granit, pult iz opeke in cementa se lahko uporabljajo za površino za Microcement.

Ko je premaz Microcement končan na pultu, je treba upoštevati edina opozorila, da lesenega pulta ne bi smeli uporabljati kot desko za rezanje in se izogibajte postavljanju vročih loncev ali ponev neposredno na Microcement.

Za več informacij lahko pošljete e-pošto s priloženimi fotografijami na contacto@grupocimentart.com in z veseljem vam bomo pomagali.

CimentArt Microcement lahko nanesemo na katero koli površino, ki se običajno uporablja pri gradnji hiš, tako notranjo kot zunanjo.

Nekaj ​​primerov vpojnih površin, kjer je mogoče uporabiti Microcement:

  • Mavec
  • tesnilo
  • Cementni premaz
  • Beton
  • Pladur
  • Fasadna enoslojna malta

Primeri nevpojnih ali slabo vpojnih podlag, kjer se lahko nanaša mikrocement:Pogosta vprašanja:

  • ploščice
  • Glazirana lončena posoda
  • Glinena keramika
  • Porcelanasta lončevina
  • Les
  • Barva

Ali je mogoče Microcement uporabiti na kateri koli površini?

Da, vendar je to mogoče zaradi oprijemljive temeljne plasti, ki je ključnega pomena za dober nanos Microcementa:

  • Omogoča zelo estetsko končno obdelavo
  • Traja več
  • Zagotavlja in jamči, da se ne lušči s površine
  • Olajša aplikacijo

Primer izboljša oprijem mikrocementa na površino.

Če imate kakršna koli tehnična vprašanja, se obrnite na našo brezplačno tehnično podporo.

Da, vendar je to mogoče zaradi oprijemljive temeljne plasti, ki je ključnega pomena za dober nanos Microcementa:

  • Omogoča zelo estetsko končno obdelavo
  • Traja več
  • Zagotavlja in jamči, da se ne lušči s površine
  • Olajša aplikacijo

Primer izboljša oprijem mikrocementa na površino.

Če imate kakršna koli tehnična vprašanja, se obrnite na našo brezplačno tehnično podporo.

Garancije

CimentArt Microcement izjavlja, da ima Microcement garancijo v naslednjih primerih:

ob upoštevanju, da knjiga upošteva pravila uporabe in podatkovne liste:

  • Brez garancije za razpoke. Microcement CimentArt se ne zlomi, če se na našem Microcementu v katerem koli primeru pojavi razpoka, bo to vedno posledica zloma površine, na katero je bil Microcement nanesen.
  • Garancija za spoštovanje. Zagotavljamo, da se Microcement CimentArt ne odkruši ali razpade s površine, kjer je bil nanesen.
  • Garancija na razbarvanje. Zagotavljamo, da Microcement CimentArt s časom ne spremeni barve ali navideznih sprememb v barvi, tudi če se uporablja na prostem.
  • Garancija na izdelavo. CimentArt Microcement kot proizvajalec Microcementa nudi enoletno garancijo na vse svoje izdelke, če so ti neodprti in skladiščeni v prostorih brez velikih temperaturnih sprememb in prezračevanja.
  • Garancija aplikacije. Za končno garancijo naročniku je odgovorno podjetje, ki se loti aplikacije izdelka. Te garancije ureja in temelji na evropski zakonodaji za dekorativne premaze in veljajo 2 leti.
  • Garancija na transport izdelkov: CimentArt najema zunanje prevoznike in v okviru pogodbe je zavarovanje vsake pošiljke. Zdaj se naši izdelki pošiljajo stranki, odgovornost za izdelek pa postane odgovornost transportnega podjetja in končne stranke. Ko izdelki prispejo na končno destinacijo, mora naročnik preveriti, ali se izdelki ujemajo z računom in povpraševanjem CimentArta.

Ta garancija ne zajema strukturnih premikov ali posedanja zgradbe/hiše, ki povzročajo razpoke, odkruške ali razpadanje delov površine, kjer je bil nanesen mikrocement, udarce, poplave ali praske na površini.

Vzdrževanje

Nega mikrocementa takoj po nanosu

Morebitna nevarnost prask na mikrocementu ali izgube sijaja se vedno pojavi v prvih tednih. Tlakovec, 100% utrjen, ima vrhunske mehanske lastnosti, ki omogočajo odličen videz skozi čas.

Naši cementni tlaki potrebujejo približno 4 tedne, da dosežejo največjo trdoto.

Na mikrocementni tlak, ki je bil pred kratkim končan, nihče ne sme stopiti 3 dni. Nujno je, da na nogah pohištva uporabljate zaščito za tla, da preprečite praske. Popolnoma se izogibajte vlečenju pohištva ali gospodinjskih aparatov po mikrocementnem tlaku.

To tlakovanje doseže v prvih 48 urah, kar je polovica njegovega približnega upora. Hladno vreme, temperature pod 10°C lahko ustavijo ali upočasnijo proces strjevanja.

Nega prvih 72 ur.

Ohranjajte temperaturo prostora med 17°C in 25°C. Ni priporočljivo iti nad to temperaturo.

Ne stopajte na tlake in ne izvajajte del na mestu nanosa mikrocementa.

V tem obdobju se popolnoma izogibajte puščanju, razlitju tekočin in vlagi. Vlaga in voda pobelita poliuretansko smolo, ko še ni popolnoma posušena (poliuretanski lak potrebuje 10 dni, da izloči notranjo vlago in doseže maksimalno trdoto).

V nobenem primeru ne umivajte, močite ali napadajte tlakovcev.

Tlakovca ne zaščitite s papirjem ali kartonom.

Nega pred 10 dnevi nanosa zadnje plasti poliuretanske dvokomponentne

Ne izvajajte pleskanja, gradbenih ali podobnih del na obdelanih območjih; in če jih izvajate, uporabite zaščito za tla na pohištvu, nikoli ne uporabljajte lestev brez zaščite za tla.

Čistite samo z vodo in brez abrazivnih mehanskih naporov ter brez kakršnih koli detergentov.

Pod nobenim pogojem naj barva, lepilo ali tekočina padejo na tla, saj se ti lahko spojijo z našim poliuretanom in bi bilo njihovo čiščenje nemogoče.

Izogibajte se udarcem ali predmetom, ki padajo po tleh.

Tla uporabljajte previdno.

Za čiščenje tal ne uporabljajte kislin, samo nevtralni detergent (kot tisti, ki se uporabljajo za polaganje marmornih ali lesenih tal) in uporabite veliko vode.

Nega po prvem mesecu

Priporočljivo je, da vsak mesec nanesete akrilni vosek za pomoč pri zaščiti.

Vedno se izogibajte stiku z močnimi topili, terpentinom, klorovodikovo kislino, drugimi vrstami kislin ali jedkimi izdelki.

V primeru izgube sijaja zaradi uporabe gladkega tlaka se lahko čiščenje in poliranje izvede na naslednji način: energično čiščenje s čistilnim sredstvom in rotacijskim polirnim strojem (z diskom s polirno gobo), spiranje in nato nanos akrilni vosek.

V primeru kuhinjskega pulta. Ne postavljajte vročih stebrov ali posod na Microcement. Na nogah pohištva vedno uporabljajte zaščito za tla. Popolnoma se izognite vlečenju pohištva ali gospodinjskih aparatov po Microcementu.

Čeprav so bili v preteklosti nekateri bazeni pokriti, uporaba mikrocementa na bazenih ni priporočljiva iz dveh razlogov:

  • Mikrocement je premaz in je namenjen dekoriranju, zato ga ni priporočljivo uporabljati globoko v bazenu, dlje časa pod vodo.
  • Spremembe ph vode in izdelki, ki se uporabljajo za vzdrževanje bazena, sladka voda (belilo) ali slana voda (brom), so jedki in lahko poškodujejo zadnje plasti poliuretanskega laka.

Materiali

Mikrocement je idealen za izvajanje hitrih reform, v bistvu brez prahu ali ostankov, saj ga je mogoče nanesti na katero koli površino.

Nekaj ​​primerov:

Če želite preoblikovati stene v kuhinji ali kopalnici, ker ploščice niso več v modi, lahko na to površino nanesete Microcement, ne da bi morali sneti ploščice in nato očistiti prostor vseh smeti.

Drug primer bi bil, če ste naveličani staromodnih tal, vendar se ne želite vključiti v gradnjo, saj bi to vključevalo odstranitev osnovne plošče in rezanje okoli vrat, da bi lahko namestili nova tla.

Z mikrocementom nimate te težave, saj ima debelino od 2 do 3 mm in lahko celo premažete temeljno ploščo, če želite.

Druga pogosta uporaba reforme z Microcementom je, če je zamenjava kuhinjskega pulta draga, predvsem če se odločite za uporabo granita, italijanskega ali brazilskega marmorja ali katerega koli drugega materiala, kot sta Silestone ali Corian. Z Microcementom lahko popolnoma spremenite svoj stari pult, ne da bi ga zamenjali.

Še en primer bi bila tipična reforma odstranitve kopalne kadi in vgradnje tuš kadi, vendar ne želite reformirati celotne kopalnice, temveč želite le reformirati to specifično področje prhe. Microcement je kot nalašč za to, zaradi naše barvne raznolikosti pa boste lahko izbrali ton, ki vam je najbolj všeč samo za ta prostor in vam ne bo treba menjati vseh ploščic v kopalnici, niti talnih, če jih želite ne želim.

Da, za ta namen imamo izdelek, ki se imenuje CimentArt Solid Color.
Stena Microcement CimentArt je za vse življenje. Ko je normalno pobarvan, ga je treba znova pobarvati vsakih 2 do 5 let, saj se odkruši, umaže ali izrabi.
Microcement CimentArt je popolnoma vodoodporen izdelek, ki vam omogoča, da očistite stene s krpami in milom in imate svoje stene kot prvi dan.
Seveda vemo, da je barva cenejša od mikrocementa, vendar ni večna in mikrocement vam bo dal rezultat, ki bo trajal brez kakršnega koli vzdrževanja.

Če vam niso všeč madeži ali učinek marmoriranja tradicionalnega mikrocementa na steni, lahko uporabite CimentArt Solid Color, ki je nerjaven in popolnoma enoten barvni premaz kot barva, z dodatkom, kot je bilo že omenjeno, da lahko bodite čisti vsakič, ko želite, s katerim koli izdelkom Chemicals, ki ga običajno uporabljate doma, ne potrebuje vzdrževanja, zaradi česar je izdelek za celotno življenjsko dobo.

CimentArt s svojo široko paleto izdelkov ponuja različne zaključne obdelave, tako da lahko vsaka stranka izbere glede na svoje domače in osebne želje zaključno obdelavo in barvo po svojih željah.

Če želite popolnoma gladko končno obdelavo z učinki marmoriranja, izberite Microcement CimentArt. Na voljo je 35 različnih barv.

Če želite imeti bolj rustikalen ali bolj podoben cementnemu efektu, brez tankega zaključka izberite Cimentart Rustic. Imamo tudi 35 različnih barv, tako da lahko izberete tisto, ki vam najbolj ustreza.

Če imate raje cementno končno obdelavo, vendar z manj madežev ali marmoriranja kot tradicionalni mikrocement, lahko izberete CimentArt Nature, ki je na voljo tudi v 35 različnih barvah.

V nasprotnem primeru pa želite imeti premaz, ki spominja na naravni kamen brez fug, je vaš izdelek Cimentart Stone. Ta izdelek je na voljo tudi v 35 različnih barvah.

Če ne marate madežev ali marmoriranja in imate raje popolnoma gladko in enotno barvo, lahko izberete Solid Color CimentArt. Ta izdelek je na voljo v več kot 1000 barvah.

Če želite imeti drugačno steno ali tla, imamo učinke, ki so zelo dekorativni, kot je naravni oksid ali 12 različnih metaliziranih.

Če niste profesionalec, a vseeno želite mikrocement nanesti na svojem domu, vam lahko zagotovimo mikrocement, pripravljen za uporabo, mešanice ne bodo potrebne in ta izdelek je zelo enostaven za uporabo. Ime tega izdelka je iCem Quartz CimentArt in s tem izdelkom bi lahko ustvarili aplikacije, ki so zelo estetske z učinki in “madeži”, podobnimi tradicionalnemu mikrocementu, ta izdelek pa je na voljo v 12 različnih barvah.

Med številnimi izdelki, pripravljenimi za uporabo, imamo tudi iCem Microconcrete, ki ustvari končno obdelavo z manj madeži ali marmoriranje kot iCem Quartz, na voljo v 12 različnih barvah.

Vse naše izdelke je mogoče dopolniti s sijočim, mat ali satenastim zaključkom, tako v zaprtih prostorih kot na prostem.

Na voljo smo vam, da vam svetujemo, kateri izdelek/so in barva/e se bolj prilegajo vašemu domu. Obrnite se na naše strokovnjake za mikrocemente.

Ta dva izdelka sta si podobna, če ju opazujemo z določene razdalje, v resnici pa imata veliko razlik.

Beneški štukat je izdelek na osnovi tesnila (kalcijev karbonat) in njegove mešanice z vodo. Zaradi svoje narave se lahko nanaša samo na stene, nikoli pa na tla. Beneška štukatura ni idealen izdelek za uporabo v kuhinjah, kopalnicah, prhah ali na prostem, ker ni vodoodporna.

Mikrocement je izdelek, ki se zaradi svoje trdote (sestavljen je iz cementa in izbranih mineralov ter zmešan s smolo, ne z vodo) lahko nanese na stene ali tla tudi na površine, ki so izpostavljene vodi, kot so kopalnice, kuhinje in zunanje terase. Zaradi te lastnosti sta ta dva izdelka različna in neprimerljiva.

Mikrocement je zelo dekorativen premaz in 100% vodoodporen, z majhno debelino; nanaša se lahko na stene, tla in strope, v zaprtih prostorih ali na prostem.

Ker je njegova metoda nanašanja, je končna obdelava vedno gladka, neprekinjena, brez fug in njen rezultat spominja na gladek ali poliran cement, z več toni, ki spominjajo na več vrst marmorja.

Njegova formulacija je mešanica posebnih cementov, izbranih mineralov, akrilnih smol, barvil in drugih sestavin za večjo odpornost in kakovost vodoodpornosti.

Kaj je potrebno za nanos mikrocementa?

Za prenovo Microcementa ni potrebno veliko stvari.

Potreben material:

Primer– Mreža iz steklenih vlaken – Mikrocementna osnova – Tanek mikrocement – ​​Mešana smola – Tesnilo – Poliuretan (mat, saten in sijoč).

Potrebna orodja:

Maskirni trak – zrnatost brusnega papirja 40-60 (za mikrocementno podlago) – zrnatost brusnega papirja 140-200 (za tanek mikrocement) – brusilni stroj – električni mešalnik – jeklena gladilka – lopatica – kratkodlaki valjčki – vakuumski stroj.

Kaj pomeni mikrocement?

Mikrocement ni samo izdelek, ampak vrsta končne obdelave. Je dekorativni premaz brez fug, ki ga lahko nanesemo na katero koli površino in je vodoodporen.

Glede na to, kje se lahko uporablja, je veliko različnih, saj je njegova vodoodporna kakovost, njegova trdota, ne razpoka itd. in njegova minimalna debelina, lahko uporabite na kateri koli vrsti površine (tla, stene, tuš kadi, pulti). …) ali materiala (teraco, marmor, mavec, cement, les, ploščice itd.) v zaprtih prostorih ali na prostem

Naučite se nanašati mikrocement.

Trenutno je veliko strokovnih strokovnjakov za specializirane aplikacije, zato bodo imeli strokovnjaki, ki so ustrezno usposobljeni, širok trg.

Da bi pridobili visoko usposobljene strokovnjake za uporabo mikrocementa, glede na veliko obstoječe povpraševanje na trgu in rastoči ritem ekipa CimentArt redno izvaja tečaje usposabljanja v svojih objektih v “El Campello (Alicante)” in v naših različnih delegacijah.

Površine

Da, popolnoma se lahko Microcement CimentArt nanese na tlakovanje s sevalnim ogrevanjem.

Pravzaprav je to eden najboljših premazov, ki jih lahko nanesemo na tlak s sevalnim ogrevanjem, saj je njegova največja debelina 2 do 3 mm idealna, da tlak ne izgubi svoje grelne moči.

Talne ploščice, lesena ali plavajoča tla so lahko debele več kot 1 cm in seveda sevalno ogrevanje potrebuje veliko več časa in veliko večjo porabo energije, da doseže želeno temperaturo.

Ko je montaža cevi za sevalno ogrevanje končana, se le-ta običajno prekrije s plastjo najmanj 4 cm cementne malte, samorazlivne malte ali suhe malte.

Pred vlivanjem malte je potrebno narediti obodne dilatacijske fuge (te morajo imeti 5 do 8 mm) na vsaki steni in podboju hiše, da se malta ne dotika zidov. Razlog za to obodno dilatacijo je v tem, da se pri vklopljenem sevalnem ogrevanju tla razširijo (skoraj 1 mm na vsak m2). Če spoja ne uporabimo, se bodo tla zagotovo zlomila.

Prav tako je priporočljivo narediti fino dilatacijo pod vsakimi vrati ali kritičnimi območji, kot so stiki od hodnikov do sob, da se izognete lomljenju teh območij.

Končno, pred začetkom nanosa Microcementa, mora biti vklopljeno sevalno ogrevanje, ki mora v nekaj urah doseči svojo najvišjo temperaturo. In ga nato izklopite. To aktivnost je treba ponavljati 2 ali 3 dni, da vidimo, kako se tla obnašajo pri sevalnem ogrevanju pred nanosom Microcementa.

Da, Microcement je popoln material za premazovanje in/ali preoblikovanje stopnic.

Običajno so stopnice eden najbolj problematičnih elementov za preoblikovanje hiše, saj je potrebno veliko dela, da odstranimo stare stopnice, in če stopnice prekrijemo z drugim materialom, kot je keramika, marmor ali les, je rezultat majhna stopnica. poleg dejanskega poda, kar je nerodno.

Prav tako je v prisotnosti lesene ali kovinske stopniščne ograje res težko premazati, tudi če odstranimo prvi premaz.

Mikrocement je zaradi debeline 2 do 3 mm idealen za premazovanje stopnic in stikov med stopnicami in tlemi, saj je res fin, da ga skoraj ne opazimo, ko stopimo nanj.

Površine s starim granitom ali marmorjem so idealne površine za nanos mikrocementa, saj imajo visoko stopnjo trdote in se njegovi vogali sčasoma ne zlomijo.

Če se nanos izvede v novem objektu, priporočamo uporabo skritih kovinskih kotnikov za dolgotrajno končno obdelavo in s tem preprečitev kakršnih koli zlomov vogalov na površini, kjer bo Microcement nanesen (običajno se koraki na novem delu izvajajo z opeko). in omet, cementna malta ali gladke betonske stopnice s cementno malto).

V teh primerih je vedno priporočljiva uporaba skrite kovine, da dosežete boljšo obdelavo in vzdržljivost vogalov stopnic.

V vseh primerih priporočamo, da robovi stopnic niso 90°, ampak rahlo zaobljeni.

Mikrocement je premaz z visoko dekorativnostjo. Njegov namen je ustvariti neprekinjen premaz brez fug in hkrati okrasiti.

Vsak material ima svojo natančno uporabo, saj bi vsak uporabil asfalt na kopalniških tleh, ne priporočamo nanosa mikrocementa na industrijska skladišča, parkirišča, trgovske centre, ceste itd., saj so to območja z velikim prometom težkih strojev in kjer se palete se premikajo naokoli, to lahko udari in poškoduje mikrocement.

Za ta področja obstajajo primerni materiali, kot so epoksi, polirni cement, asfalt itd.
Mikrocement je popoln za hiše v zaprtih prostorih, trgovine, pisarne itd.

Če želite več informacij, se lahko obrnete na naše tehnične strokovnjake podjetja Microcement.

Ali imate kapilarno vlago?

Mikrocementa ne smemo nanašati (nikoli) na površine s kapilarno vlago, saj je prevlečen s poliuretanskim lakom, zaradi česar je vodoodporen in ne diha.

Če mikrocement nanesemo na cementne površine ali omet s kapilarno vlago, se lahko zaradi naraščajoče vlage pojavijo temni madeži, ki bodo čez čas poslabšali mikrocement.

Če mikrocement nanesemo na oblogo ploščic ali v tla s keramičnimi ploščicami, ki imajo kapilarno vlago, lahko sčasoma fuge na ploščicah povzročijo madeže na mikrocementu.

Naš nasvet je, da če želite izvesti mikrocementni nanos in imate na tleh ali stenah kapilarno vlago, pred nanosom mikrocementa uporabite CimentArt Dry debeline pol cm, da zaustavite kapilarno vlago. CimentArt Dry je vodoodporna malta, ki se uporablja za rezanje kapilarne vlage in na ometu za nanos vode in sadilce. Po nanosu CimentArt Dry nadaljujte z nanosom mikrocementa in vlaga ne bo šla skozi površino.

V nekaterih primerih je pri delu s tlemi s kapilarno vlago prišlo do primerov, ko so bili vsi spoji v celoti zapolnjeni in pokriti, nato pa 2 plasti 2 komponentnega epoksida in to pomaga pri naraščajoči vlagi in ko je ta plast popolnoma suha, je bil mikrocement uporabljamo po naših metodah in dosegamo dobre rezultate.

Če potrebujete pomoč, se obrnite na naše tehnične strokovnjake podjetja Microcement.

Podlaga, na katero se nanaša glavni mikrocement, bodisi vpojna ali ne, novogradnja ali reforma, mora imeti popolne pogoje, suha, z visoko stopnjo trdote, brez premikov ali dilatacij, brez odcepljenih ali pokvarjenih delov.

Prek cementnega premaza, betona ali ometa morajo preteči 3 tedne pred nanosom mikrocementa, da se površine utrdijo in izloči vsa notranja vlaga.

Če bomo mikrocement nanašali na ploščice ali keramične ploščice, naj bodo le-te popolnoma pritrjene na podlago. Če se ob udarjanju po ploščicah sliši votlo, jih je treba odstraniti in na površino pod ploščicami nanesti mikrocement. Če je ploščica nepravilno nameščena, jo je treba odstraniti in zapolniti z malto.  Če se bo mikrocement nanašal na slike, mora biti barva v popolnem stanju, brez lomljenja barve ali delov, ki se odlepijo.

Če ima površina na katero se nanaša kapilarna vlažnost, jo je treba obdelati s hidroizolacijsko malto CimentArt Dry.

Za morebitne dvome, pojasnila ali posvetovanja nas kontaktirajte po telefonu ali e-pošti na support@grupocimentart.com.

Tehnike

Mikrocement na splošno ni zapleten izdelek za uporabo, vendar ima metodo plasti in je trenutno zelo natančna metoda za njegovo uporabo.

Priporočamo, da nanos opravi strokovnjak, ki je pri nas opravil tečaje usposabljanja za Microcement, da zagotovimo, da je vaš mikrocement pravilno nanesen in da ste z njim zadovoljni.

Kliknite to povezavo in poiščite strokovnjaka za cimentart, ki vam je bližje.

CimentArt Microcement izvaja tečaje usposabljanja vsak teden v svojih objektih za vse posameznike ali strokovnjake, ki se želijo naučiti njegovih tehnik nanašanja.

Kliknite tukaj za več informacij o naših tečajih usposabljanja.

Imamo tudi pripravljen za uporabo mikrocement, imenovan iCem CimentArt, ki ga je lažje nanašati kot tradicionalni mikrocement, saj ne potrebuje posebnih orodij, ali ni treba delati nobenih vrst mešanic; je pripravljen in pripravljen za uporabo.

iCem CimentArt je popoln izdelek za pustolovske ljudi, ki želijo aplikacijo narediti sami, čeprav niso profesionalni na tem področju.

Microcement je vedno zaključen z zaščitno plastjo, imenovano poliuretanski lak.

Na trgu obstajata dve različni vrsti poliuretanskih lakov: tisti na vodni osnovi in ​​drugi na bazi topil. CimentArt na svojih sistemih uporablja samo poliuretanski lak na vodni osnovi, in sicer iz naslednjih razlogov:

  • V vlažnem okolju je manj spolzka kot tista, ki uporablja poliuretanski lak na osnovi topil.
  • Omogoča debelejši sloj (ima večjo debelino kot tisti, ki uporablja poliuretanski lak na osnovi topil) in ima zato večjo prekrivnost in zaščito.
  • Ne sprošča hlapov in plinov, ki so neprijetni in škodljivi za okolje, strokovnjaka, ki je izdelek nanašal in naročnika.
  • Je lažji za transport, saj je negorljiv, poliuretanski lak na osnovi topil je vnetljiv.

Trenutno najpogosteje prodajni izdelki, na primer za tuš kabine, so tuš ploščice ali emajlirane kopalne kadi. Ti materiali so zelo spolzki zaradi svoje gladkosti in običajno potrebujejo plastično preprogo proti zdrsu ali podobne materiale.

Dvokomponentni poliuretan na vodni osnovi, ki ga CimentArt uporablja za zaključno obdelavo svojih tal, je veliko manj spolzek kot katera koli druga prha ali kopalna kad, ki je trenutno v prodaji na trgu.

V vsakem primeru zavržemo protizdrsne mikrosfere. Ta izdelek je fin prah, sestavljen iz mineralov in kristalov, ki v mešanici s poliuretanskim lakom CimentArt ustvari protizdrsna tla, s katerimi boste našli certifikat C3 za drsnost.

Sestavine mikrocementa CimentArt so naslednje:

  • Primer: zagotavlja oprijem mikrocementa na površino, kjer je bil izdelek uporabljen.
  • Mreža iz steklenih vlaken: zagotavlja dobro sestavljanje vsega mikrocementa in pomaga preprečevati pokanje izdelka. Na slabo vpojnih površinah, kot so barva, kamnita tla in stenske ploščice, mrežica iz steklenih vlaken olajša nanos prvega sloja mikrocementne podlage Cimentart.
  • Mikrocementna podlaga: uporablja se za urejanje površin in prekrivanje reg na tlakih in ploščicah, je priprava za nanos tankega mikrocementa.
  • Tanek mikrocement: pomaga doseči popolnoma gladko končno obdelavo in z njegovim nanosom se dosežejo dekorativni učinki marmoriranja, značilni za mikrocement.
  • Mešana smola: to je smola, ki se uporablja za mešanje vseh cimentart mikrocementov. S to smolo dosežemo večjo trdoto in fleksibilnost na katerem koli mikrocementu. Naši mikrocementi so beli ali smetanasti in s temi izdelamo našo obsežno barvno karto.
  • Tesnilo: z našim tesnilom dosežemo popolno zapiranje por mikrocementa, na njem ustvarimo prvo hidroizolacijo, omogočimo, da izstopa dokončna barva mikrocementa in pomaga pri nanosu zadnjega izdelka zaščitnega laka (dvokomponentni poliuretan) .
  • Dvokomponentni poliuretan: to je končni izdelek. Z njegovo uporabo bo dosežena popolna vodoodpornost. Omogoča tudi uporabo vseh običajnih izdelkov za čiščenje doma na površini in s tem zadnjim izdelkom se doseže končna obdelava po izbiri stranke: lesketajoča, mat ali satinirana.

Za več informacij se obrnite na naše tehnične strokovnjake za mikrocemente.

CimentArt Microcement in njegov sistem je treba nanašati pri minimalni temperaturi 5° in največ 30°.

Nižje ali višje temperature bodo povzročile zelo drago uporabo in nepravilno sušenje izdelkov; njen končni rezultat in obstojnost ne bi bila ustrezna.

Mikrocementa ni priporočljivo nanašati na mestih, kjer je neposredno izpostavljeno močnemu sončnemu sevanju ali močnemu prepihu, saj to preveč pospeši čas njegovega sušenja in oteži nanos.

Lastnosti mikrocementa:

  • Neprekinjen dekorativni premaz.
  • Resnično estetski zaključek, kot polirski cement.
  • Maksimalna debelina od 2 do 3 mm.
  • Visoka prožnost in trdota.
  • Lahko se nanaša na katero koli obstoječo površino.
  • Velika izbira barv.
  • 3 različne končne obdelave: sijaj, saten in mat.
  • Nanaša se lahko na vlažne prostore, kopalnice, stranišča, kuhinjske in kopalniške pulte itd.
  • Lahko se nanaša na stene, strope in tla.
  • Uporablja se lahko v zaprtih prostorih in na prostem.
  • Njegova končna obdelava je popolnoma vodoodporna.
  • Z njim lahko uporabite običajen izdelek za čiščenje doma.
  • Ne potrebuje vzdrževanja.

Za več informacij nas kontaktirajte.

CimentArt Microcement se zaradi svoje sestave nikoli in v nobenem primeru ne zlomi sam od sebe.

Če se na mikrocementu pojavi kakršna koli razpoka, je to zato, ker se je površina, kjer je bil nanešen, zlomila in ta razpoka je običajno široka najmanj pol mm.

Mikro razpoke, ki se lahko pojavijo na mavčnem ali cementnem premazu, Microcement CimentArt so odporne nanje in niso vidne.

Zato mora imeti površina, na katero se nanese Microcement, visoko stopnjo trdote in biti v popolnih pogojih, brez lomljenja, napačno položenih ploščic ali poslikav v slabih pogojih, saj lahko dajejo lažen videz, da se Microcement CimentArt zlomi, kadar je v kakršnih koli okoliščinah res je, da je površina vedno tista, ki se zlomi.

Močna površina in pravilna priprava sta ključnega pomena za trajen Microcement.